Samsung 860 PRO 512 Gb Ново

Spamalot

Gaining Experience
13 јуни 2011
923
252
Продавам Ново неодпаковано ССД Samsung 860 PRO 512 Gb, endurance 600TBW.
Локална гаранција нема, купено е од странство.
Цена 6000 ден.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,782
3,123
Да прашам сигурен си дека е 860 ка ??? Чисто неверојатна ми е ценава за Сата3 ссд од 2018та.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,032
11,469
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
100% си сигурен дека е 860ка? Ај види уште еднаш :ROFLMAO:
Одлично ССД, сериозно добро и трајно. На Анандтек имаше тест дека иако е декларирано како 600TBW без проблем издржува 2000TBW.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,300
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно