Проценка Samsung 22"

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
904
548
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Ми треба помош во реална проценка на Samsung 22" Model S22C15ON со достапен само VGA 15pin конектор...
Благодарам за одвоено време!
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,036
11,494
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
904
548
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Не реков дека очекувам ни многу да станам Безос ни да се потрошам колку БДП задолжување, освен реална проценка
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
470
378
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Zainteresiran sum, oformi cena pa pisi pp
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
904
548
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Понекогаш правам проценка за која цена да купам од пријател најферски па затоа пишав за проценка, не за да продавам... Благодарам @StalkeR за труд... Ако половен 24 според нов кажам од Астро е 2-3к, овој ќе го пазарам за 1.5к од пријателот... Благодарам за времето одвоено луѓе.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
12,746
12,025
youtu.be
Ако ти е стварно пријател можно е и за 1к да ти го даде.
Сепак одлична зделка ќе направиш.
 

stevo15

Gaining Experience
17 септември 2012
263
227
Битола
stevo15's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X + be quiet! DARK ROCK SLIM
Motherboard
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
Storage
Samsung 970 EVO Plus 500GB, Samsung 860 EVO 500GB
PSU
NZXT C650
RAM
G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3200 32GB
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700XT O8G GAMING
Case
NZXT S340
Mouse
Logitech G403
Keyboard
Kingston HyperX Alloy FPS Pro
Audio
HyperX Cloud Flight
Monitor
Dell U2518D
Имам огласено ист ваков, 1500 ден.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,356
16,442
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Еве сма процени си го со оглед дека replacement low budget моделот сличен на твојот во денешно време кошта 5900 денари нов и 24 инчен рецимо овој
.

Твојот колку очекуваш дека би коштал?
Кога го нема на лагер може и негативна цена да пишат, рецимо. Рецимо, види цени на тоа шо го има на лагер.

Рецимо, најефтиниот 24" со IPS панел е рецимо 9к денари, рецимо:

Рецимо
 
Последна промена:

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,798
3,129
Кога го нема на лагер може и негативна цена да пишат, рецимо. Рецимо, види цени на тоа шо го има на лагер.

Рецимо, најефтиниот 24" со IPS панел е рецимо 9к денари, рецимо:

Рецимо
Рецимо овој не е ни ИПС. Рецимо стар е преку 10г. Рецимо има само ВГА. Рецимо дај цена, еве ти што мислиш?

Sent from Телефон using Tapatalk
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,034
5,311
Ама мониторот не се продава, не знам што се мачите? :D

@gOJDO ова како бумерите, ако мојата 470ка има 8GB РАМ и 3070ка има 8GB рам значи исти во перформанси се. :unsure:
Мислењето е автоматски споено:

Рецимо овој не е ни ИПС. Рецимо стар е преку 10г. Рецимо има само ВГА. Рецимо дај цена, еве ти што мислиш?

Sent from Телефон using Tapatalk

Епа ти кажа де, -10% од нов, значи некаде 8100 денари.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,036
11,494
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Кога го нема на лагер може и негативна цена да пишат, рецимо. Рецимо, види цени на тоа шо го има на лагер.

Рецимо, најефтиниот 24" со IPS панел е рецимо 9к денари, рецимо:

Рецимо
Го нема моментално но генерално таму е, многу луѓе го имаат купено. Претпоставувам дека скоро ќе го баталат затоа што се помалку и помалку плочи/графички имаат аналоген излез, меѓутоа 100 евра цена за бејзик монитор е редовна цена и понови риплејсмент модели ќе бидат иста цена.
ЕДИТ; понов модел бил овој, има и HDMI, претходниот немаше HDMI
 
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,356
16,442
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Го нема моментално но генерално таму е, многу луѓе го имаат купено. Претпоставувам дека скоро ќе го баталат затоа што се помалку и помалку плочи/графички имаат аналоген излез, меѓутоа 100 евра цена за бејзик монитор е редовна цена и понови риплејсмент модели ќе бидат иста цена.
ЕДИТ; понов модел бил овој, има и HDMI, претходниот немаше HDMI
го нема подолго време, т.е. уште од пред да поскапат. Сега најефтиниот 24" е 7200 денари со va панел
 

stevo15

Gaining Experience
17 септември 2012
263
227
Битола
stevo15's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X + be quiet! DARK ROCK SLIM
Motherboard
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
Storage
Samsung 970 EVO Plus 500GB, Samsung 860 EVO 500GB
PSU
NZXT C650
RAM
G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3200 32GB
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700XT O8G GAMING
Case
NZXT S340
Mouse
Logitech G403
Keyboard
Kingston HyperX Alloy FPS Pro
Audio
HyperX Cloud Flight
Monitor
Dell U2518D

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
904
548
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
го пазаривме мониторот за 2к со мала корекција од подоцнежните муабети...
Благодарам за кристализирање на состојбата...
Може клуч.
NOTE: Монитор 22" со поглед на тоа дека две кроасани и вода кошта 500 денари мислам дека е разумна цена...

Уште еднаш Благодарам и Секое добро!!!
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,036
11,494
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
го пазаривме мониторот за 2к со мала корекција од подоцнежните муабети...
Благодарам за кристализирање на состојбата...
Може клуч.
NOTE: Монитор 22" со поглед на тоа дека две кроасани и вода кошта 500 денари мислам дека е разумна цена...

Уште еднаш Благодарам и Секое добро!!!

Брати ти стварно си специфичен.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
904
548
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Специфичен или не да кажам искуство... Само адаптерот за струја му коштал 1000 мкд, како и тоа дека адаптер за VGA 2 HDMI 400... Клуч моментално јас ќе го работам...

Sent using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,608
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно