• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Sama Inpower+напојување

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
382
834
Битола
Се продава куќиште Sama in power со 4 кулери 120мм + напојување Cooler Master Thermal Master 500w.
Куќиштето не е оштетено гребено или пак со скршено стакло.
Слики во прилог: (Се продава без деловите)
IMG_20210221_204057.jpg IMG_20210221_204048.jpg IMG_20210221_203646.jpg IMG_20210221_204730.jpg IMG_20210221_204944.jpg IMG_20210221_204648.jpg

Цена- 2800 денари.
Достава по карго.
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
465
348
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
rezerviraj
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно