• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

sam se vklucuva

  • Ја почнал/а темата
  • #1

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
na eden prijatel sam mu se vklucuva kompjuterot sekoja vecer vo 12 i 20 casot .
Proveriv vo biosot nema nisto za podesuvanje i ne mi e jasno.Dali nekoj znae sto e rabotata?
 
M

Mr.Alien

Гостин
Која матична плоча ја има дотичниот?
ВО БИОС-от постојат и опции Wake Up (ring, LAN). Провери, или наведи го моделот наплочата за да ти објаснам точно.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Plocata e ABit SG 95 no mislam deka proveriv se vo biosot..Ne mi e jasno... aj da se isklucuva sam ok, ama ovoj se vklucuva sam!! Visa sila? :)
 
M

Mr.Alien

Гостин
Духови во компјутерот....

Обиди се со егзорцист, можеби ќе престане сам да се пали :hmm: . Но пред тоа, погледни ја странава што ти ја праќам и провери дали сите овие опции се на disabled.
Или наједноставно, направи Clear CMOS или извади ја батеријата на едно минута-две.
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно