1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сакате да знаете повеќе?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од D, 8 Април 2007.

 1. D

  D
  Администратор

  3,226
  1,594
  31 Март 2007
 2. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  74
  7 Април 2007
 3. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  62
  1 Март 2007
 4. delix

  delix
  Intern

  702
  23
  7 Април 2007
  Машко
 5. delix

  delix
  Intern

  702
  23
  7 Април 2007
  Машко
  Многу добра страна за хтмл лекции (лекции не туторијали), лекциите се постари но исто се и основите на хтмл http://www.webreference.com/html/tutorial1/1.html

  кога ќе го прочитате првиот дел, заменете во линкот наместо tutorial1, stavete 2, mislam deka bea vkupno 3
   
 6. cedosub

  cedosub
  Intern

  15
  0
  11 Април 2007
  Se mislev kade da go stavam linkov i konecno najdov :). Sajtov ima mnogu knigi, knigi od sekoja oblast, pa duri i spisania, koi moze da se najdat vo printana verzija, duri i po nasive knizari, i jas uste se cudam kako uste postoi. Kako i da e mene mi odgovara deka mozam da simnam sto sakam za bezpari, taka da povelete posluzete se http://www.freebooksclub.net/ :cool:
   
 7. strucnjak

  strucnjak
  Intern

  32
  0
  11 Април 2007
  strucnjak

  cedo prijatel, linkov e zakon, bas nesto vakvo mi trebase...
  e sega se dise polesno, barem za pocetok :D
  pozdrav od spisanieto koe site go razbiraat
   
 8. Lightlord

  Lightlord
  Intern

  86
  1
  6 Април 2007
  Да не знае некој да објасни подетлано што е phishing?
   
 9. D

  D
  Администратор

  3,226
  1,594
  31 Март 2007
 10. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,827
  810
  14 Декември 2007
  Машко
  ooppp tamam na temava, neznam kolku vreme baram isti vakov sajt za prevod na pogolem tekst ama ANGLISKO-MAKEDONSKI, neshto kako ovie samo sho ovde nema makedonski :S
   
 11. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Браво другар, само што ни поклони цела библиотека
  :bravo::bravo::bravo:
   

Сподели

Вчитување...