1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сакам Да Купам Samsung S8?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од spiritfly, 11 Јули 2017.

Тагови:
 1. spiritfly

  spiritfly
  Gaining Experience

  61
  80
  19 Август 2011
  По повод нашата годишнина, сакам жена ми да ја изненадам со S8-ца (да, пукнете бивши :oh: ..сите две :blush: ).
  Бидејки често патуваме до Грција(лето) и Бугарија(зима) и користиме бугарска картичка за 4Г во тие земји. Бај д веј, со укинувањето на роумингот во ЕУ, бугарската картичка супер си работи во Грција и добиваме ефтин 4Г интернет за 6 лева т.е. 3 евра 2 гига.

  Така да претпочитам телефонот да биде со две сим карти, Dual Sim. Моментално сум така и ми е супер што не морам да менувам картици нон-стоп.

  Во моментот налетав на две понуди:

  1. Samsung S8 Dual Sim Gold од Ледиком за 36.990 ден.
  2. Samsung S8 Single Sim Black од iButik за 36.890 ден.

  ЕДИТ: Многу ми е важно да биде со двојна сим карта, но да беше барем црна боја од Ледиком. Знам дека бојата нема премногу да ѝ се допадне, но сепак дуал сим си е дуал сим и функционалноста ја ставам пред се, па повеќе ме влече накај Ледиком.

  Дали можеби некој од вас може да предложи сличен модел со дуал сим од друго место, или барем подобра цена за сингл сим?

  @krale можеби? :)
   
  Последна промена: 11 Јули 2017
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Нешто грешка имаш, 600 евра си е S8 нов, секаде кај нас.
  Половен можеби има за таа цена, но нов, отклучен сигурно нема.
   
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,284
  3,573
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Galaxy S8 + (black, 64gb, novi) =699€
  Galaxy S8 (black, 64gb, novi) = 599€
   
 4. spiritfly

  spiritfly
  Gaining Experience

  61
  80
  19 Август 2011
  Се извинувам, моја грешка прi конверзијата од евра во денари. Ќе изменам сега во постот.
   
 5. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Наслушнав дека овие дуал сим имаат проблем (поготово с7 еџ) со губење на мрежа на броевите и многу често дисконектирање-конектирање на вифи мрежата. Ова е кажано од газда од Мобилара така да незнам дали истиот проблем го имаат с8 ама подобро е да се по срча.
   
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Јас користам S7 Dual SIM немам никаков проблем. Пред се зависи од операторот.
   
  goran_oh, Oktar и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Нема никаков проблем на S8 се си работи ок проверено.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,710
  3,146
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  кај мене не сум имал досега ама баш никакви проблеми со губење мрежа, кај мене е дуос верзијата, досеа не сум имал никаков проблем. исто и за вифи мрежата-си стои нормално и не се дисконектира. за С8 не би знаел да ти кажам, се извинувам на офтопик мал.
   
 9. spiritfly

  spiritfly
  Gaining Experience

  61
  80
  19 Август 2011
  И јас користам s7 edge dual sim веќе година ипол и не сум видел такви проблеми.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...