• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сајтови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Gorgi

Intern
6 април 2007
16
1
www.driverguide.com

Всушност само овој сајт го знам за драјвери, затоа кога ќе ми притреба било кој драјвер, јас тука го наоѓам.
Па ако знаете уште некој, пишете, за тоа е форумов :cool:
 

Cigo

Intern
30 јануари 2008
49
0
DAvOR.info
Да

www.lavalys.com ima programce sto se vika Everest. Pokraj identifikacija na site hardverski komponenti, dava i linkovi za driveri do oficijalnite sajtovi.
Се надоврзувам за програмчево , супер е само кога ќе го инсталирате немој под Default , Инглиш да одберите ...
Има Македонски на лизгачот :bravo: ..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,762
Мислења
850,109
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно