• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sagem my411x скршен екран

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GNU_D

Intern
31 декември 2007
46
1
Здраво,
пред неколку дена при случајност јас го згмечив екранот од својот Sagem мобилен уред (а колку го пазев :D).

Сега проблемот ми е следниот дали некој знае дали за тој модел постое ли т.н маски или скин како ги викаат (phone case) за овој модел или не ?​

П.С: ако случајно некој има ;) настаро (здрава) маска, слободно нека пиши :).

Фала однапред. :bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Што не провериш во некој "сервис" за мобилни.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
има право @hmmm .. провери во сервис, не верувам дека тука може да се реши проблемот
btw не е секој проблем за на форум :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,212
Мислења
858,231
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно