• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Safari сега и на Windows

Статус
Затворена за нови мислења.

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
od licno iskustvo ne bi go preporacuval da go instalirate voopsto. Kaj mene napravi problemi na Windowsot i morav da pravam System Restore. Go instalirav po vtor pat i edvaj nekako se startuvase ama nemase nitu meni nitu ikoni...samo home pageot i nekakvi sivi liniii okolu. I tolku se otkazav a bas sakav da go probam posto barem na nivnata strana go falat bil najbrz sto ti znam ama izgleda seuste ima bugovi i ke cekame u finalnata verizja moze ke se sredat.
http://www.betanews.com/article/Day_One_for_Safari_for_Windows_Becomes_ZeroDay_Nightmare/1181661606
http://www.zolved.com/synapse/view_content/29266/Top_7_reasons_why_Safari_3_sucks
 
D

DimitarMK

Гостин
kaj mene raboti super i mnogu e dobar samo sto trosi mnogu RAM memorija.Imam samo 256 MB RAM a safari zema poveke od 80 MB
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно