Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

safari на macbook

12345*

Gaining Experience
14 јануари 2021
150
55
здраво друштво
имам проблем со сафари (17.1) на мекбоок про м1 со os monterey. Кога пуштам филм на филмотип или хдсапреводом без превод нормално можеш да го гледаш филмот, но кога вклучеш превод тогаш скроз се губи видеото (превод и звик нормално). Имам апдејтирано до последен апдејт на сафари.. Дали вие што имате мекбоок го имате овој проблем и дали знаете некое решение. Пробано: бришење на историја на сафари, исклучување на сите естензии, force quit на сафари, рефреш на сафари преку активити монитор.. Со duckduck go пребарувачот немам проблем
 
Последна промена:

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.518
5.796
Private browser window? Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox?
 
Последна промена:

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
966
480
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Кај мене работат без проблем и двата сајта, филмовите си се пуштаат со превод.
Тестирано на Macbook Air M1, MacOS Sonoma 14.0, Safari 17.0
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
966
480
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.595
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно