• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Саем за видео игри во Германија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


Започна најголемиот саем за видео и компјутерски игри во Германија. Тука се изложени најмногу продавани игри направени по најнова технологија.

Огромната бројка од 547 изложувачи, кои ги презентираа нивните иновации за дигитални игри, ги фасцинираа посетителите.

„Секоја година има нови производи што се комбинираат со играчките конзоли. За „Нинтендо“ има додаток што ги предвидува движењата на играчот, па така, ако сакате со тоа можете и да вежбате“, изјави Олаг Волтер, асоцијација за забавен софтвер.

Видео игрите, што се трансформираат последниве години, веќе не се само пасивна активност на луѓето. Сега играчите можат да пеат, да танцуваат и дури да влезат во светот на Хари потер кој е полн со изненадувања.

„Игрите во кои тие се главниот јунак ги фасцинираат луѓето, посебно кога се во средновековен свет полн со митови и легенди, но сепак во пријатна атмосфера во која уживаат“, вели Клас Волтер, претседател на ДТП Забава.

Според најновите истражувања, луѓето се почесто стануваат зависни од видео игрите. Затоа организаторите на саемот се надеваат дека оваа година ќе имаат рекорден број на посетители.

Извор: А1
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Како прво, многу сакам да одам на некој ваков собир.:)

А како второ:
Според најновите истражувања, луѓето се почесто стануваат зависни од видео игрите. Затоа организаторите на саемот се надеваат дека оваа година ќе имаат рекорден број на посетители.
Зошто секоја статија што е напишана за игри завршува вака?!
Малце од малце претерваат.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Zasto bre .....preterale....????
Jas go gledav otvaranjeto na saemot i vidov Ogromna tolpa lugje koja cekase pred vratite. Koga se otvori saemot site so tepanje i trcanje napravija edno ogromno stampedo......:D
 

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
Не бе луѓево воопшто не претеруваат. Сите ние сме пред РС по 10 сати некогаш и поќе само за тие видео игри.
И плус остајте ги нека си зборуваат, ние за то време ќе играме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно