• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Саат на блог...??

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
Може ли да се стави саат на блог, а веројатно е можно па прашувам како да ставам и дали за тоа се плаќа, а ако се плаќа дали има некој бесплатен да ми кажете каде може да се стави, а мислам дека саатот е нешто како копи-пасте на блогот исто како кога оставаш коментари со слика на хи5... а инаку прашувам за еден другар сака да стави саат на својот блог, ама незнае како, па да скратиме времето преку мене да праша... се надевам на позитивни одговори:):)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Toa e kod

а за каков вид на блог станува збор објасни повеќе

и ама да скрати подобро он да си дошол да си објасни убаво и да му се каже а сеа преку 3ти лица:LOL:
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Може ли да се стави саат на блог, а веројатно е можно па прашувам како да ставам и дали за тоа се плаќа, а ако се плаќа дали има некој бесплатен да ми кажете каде може да се стави, а мислам дека саатот е нешто како копи-пасте на блогот исто како кога оставаш коментари со слика на хи5... а инаку прашувам за еден другар сака да стави саат на својот блог, ама незнае како, па да скратиме времето преку мене да праша... се надевам на позитивни одговори:):)
Извини за офтопик ама ми падна во очи болдираниот текст :LOL::LOL:
 

Јован

Intern
20 април 2010
253
10
Темава е стара ама да постирам да не му затреба и на некој друг
<div style="color:#000000;font-size:24px;font-family:Arial;" id="basicclock"></div>
<script type="text/javascript">
function clock()
{
var digital = new Date();
var hours = digital.getHours();
var minutes = digital.getMinutes();
var seconds = digital.getSeconds();
if (minutes <= 9) minutes = "0" + minutes;
if (seconds <= 9) seconds = "0" + seconds;
dispTime = hours + ":" + minutes + ":" + seconds;

var basicclock = document.getElementById('basicclock');
basicclock.innerHTML = dispTime;
setTimeout("clock()", 1000);
}
clock();
</script>
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,859
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно