1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

S9 PLUS замена на заден панел и стакло

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од duga, 7 ноември 2019.

 1. duga

  duga
  Intern

  23
  8
  7 Март 2009
  Машко
  Здраво дечки! Задниот панел заедно со заштитното стакло врз камерата ми се пукнати па си нарачав нов онлјан. Доаѓа цел комплет но сега гледам по видеа и документации за S9 регуларната верзија дека скенерот за отпечатоци е еден модул заедно со стаклото за камерата. Дали некој кој има искуство знае дали истиот лесно може да се оддели/одлепи од модулот за да го вметнам на модулот од новиот панел. Битно ми е зошто не сакам да го отворам телефонот пред да сум 100% сигурен па да останам така..

  [​IMG]
  Поздрав
   
  Последна промена: 7 ноември 2019
 2. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  674
  347
  7 oктомври 2014
  Лесно се одлепува исто на. температура.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,694
  10,268
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со фен ќе загрееш малку и ќе се одлепи без проблем.
   

Сподели

Вчитување...