• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

s7 edge паднат софтвер на целосен андроод

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
здраво
имам еден проблем со телот.
се правеше упдате на софтерот од телот. но беше празен 3/ батерија имаше и угасна за батерија,после уклучување на телот го покажува логото на s7 edge и оди на recovery и кажува дека нема recovery и пак се рестартира.
Пробав да го флешнам не сака,бидејќи е уклучено FRP LOCK:ON,е сега кога сакам да го флешувам ми кажува custom binary blocked by frp lock on.
Дали постои некој начин да се оправи тој тел. или рикнал,толку од телот?
ако може да се направи со нова матична да се порача од aliexpress
ќе работи нели?
благодарам однапред.
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,376
1,459
127.0.0.1
petrov.mk
Ако телефонот има проблем со софтверот, можам да ти го средам.
Само ќе ми го остаиш ден-два дека сум со обврски.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,194
1,670
здраво
имам еден проблем со телот.
се правеше упдате на софтерот од телот. но беше празен 3/ батерија имаше и угасна за батерија,после уклучување на телот го покажува логото на s7 edge и оди на recovery и кажува дека нема recovery и пак се рестартира.
Пробав да го флешнам не сака,бидејќи е уклучено FRP LOCK:ON,е сега кога сакам да го флешувам ми кажува custom binary blocked by frp lock on.
Дали постои некој начин да се оправи тој тел. или рикнал,толку од телот?
ако може да се направи со нова матична да се порача од aliexpress
ќе работи нели?
благодарам однапред.
Пробај симни го софтверот на самсунг smart switch и со него види дали ќе сака да направи recovery на софтверот. FRP LOCK не значи ништо освен дека кога ќе го уклучиш телефонот ќе ја побара старата имејл адреса. Ако не сака тоа симни го НАЈНОВИОТ софтвер за телефонот затоа што постари не сакаат да се инсталираат на С7 поради некоја причина.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,257
4,485
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Некој да објасни што е тоа "андроод"?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
Пробај симни го софтверот на самсунг smart switch и со него види дали ќе сака да направи recovery на софтверот. FRP LOCK не значи ништо освен дека кога ќе го уклучиш телефонот ќе ја побара старата имејл адреса. Ако не сака тоа симни го НАЈНОВИОТ софтвер за телефонот затоа што постари не сакаат да се инсталираат на С7 поради некоја причина.
пробано кажува custom binary blocked by frp lock on.
пробав да го избришам не ми дава,не сака ни да крене.

Некој да објасни што е тоа "андроод"?
моја грешка андроид.

Ако телефонот има проблем со софтверот, можам да ти го средам.
Само ќе ми го остаиш ден-два дека сум со обврски.
друже ќе го оставам,но не верувам дека ќе се опраи по шо FRP LOCK да беше OFF,ќе го примаше и софтерот и преку одиин моде,миракле ....
 
Изменето од модератор:
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
Проба со најновиот фирмвер?
да гасне телот. уште при старт на один.

остана уште од z3x box да пробам,дали ќе го прими фирмверот,ако не го прими со нова матична сигурно пак ќе си работи од aliexpress?
 
Изменето од модератор:

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,405
4,906
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,376
1,459
127.0.0.1
petrov.mk
друже ќе го оставам,но не верувам дека ќе се опраи по шо FRP LOCK да беше OFF,ќе го примаше и софтерот и преку одиин моде,миракле ....
не зборам на памет, го имам з3х боксот и знам дека фрп лок од преку него можам да го избришам.
 

Balanar

Баниран/a
6 декември 2016
1,066
1,149
Шо чоеци ќе бевте. На форумов некој да побара лев стабилизатор од Аполо 11 ќе му најдете. :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,042
Мислења
855,140
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно