Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Сѐ за Solid State Drive дискови ажурирано од NewMaxx

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.142
5.146
Битола
Здраво другари,

Бидејќи на форумов недостига една сѐопфатна тема за SSD дискови и сѐ поврзано со нив како датабаза на постоечки дискови, деконструкција на диск и начин на функционирање, типови на ССД дискови, софтвери за бенчмарк и тестирање, водич за купување, итн, сакав да напишам една таква тема.

НО, во светот веќе постои авторитет за таа тема и тој човек се вика NewMaxx. Што и да било да напишам и истражам нема ни да се доближи до она што тој човек го има напишано и склопено на неговиот subreddit. Аналогија би била да направам оригами 5 на 5 цм хартиена пирамида наспроти неговите вистински пирамиди од информација на оваа тема.

Поради тоа, решив да ве запознаам со творештвото на NewMaxx -- кралот за SSD дисковите -- и да ви излистам важни линкови до неговиот subreddit, вебстрана и други творештва за да можете да ги најдете БУКВАЛНО СИТЕ одговори коишто ви требаат од кредибилен извор на едно место.

Верувајте, ништо од ова што постои моментално на форумов како инфо за SSD дисковите не се приближува ни 5 проценти до тоа што овој лик (NewMaxx) истражил, напишал, подредил, истестирал и протолкувал.

Во следниве линкови ќе ги најдете СИТЕ одговори на вашите прашања поврзани со SSD дисковите. Плус, може човекот директно да се контактира и да ви даде мислење или да сподели знаење.

1. Неговата веб страна каде може да најдете различни ресурси како flowchart за купување SSD, PDF guide за купување, spreadsheet со обемно инфо за сите постоечки Gen3 и Gen4 ССД-а, SSD Basic ОБЕМЕН туторијал за функционирањето на ССД-ата, софтвер за тестирање и benchmark и најразлични 3rd Party документи од други ликови во индрустријата.
Home :: SSD

2. Линк до главниот subreddit каде луѓе комуницираат со него а тој води мноштво теми од кои најважна е "SSD HELP за сегашниот месец" каде се листаат questions & answers за најновите SSD дискови.
NewMaxx

3. Неговата тема со водичи и ресурси за SSD дисковите (достапни се повеќете на неговата веб страна) и линкови до други датабази
SSD Guides & Resources : NewMaxx

Не се сомневајте дека ШТО И ДА БИЛО ви треба поврзано со ССД дисковите ќе го најдете на вебстраната или подфорумот на NewMaxx. Му симнувам капа на истрајноста и желбата да помогне 24/7. Ми враќа на пораки во рок од 5 минути и не бара ни благодарност ни пари за тоа. Огромен фан тука, don't mind me.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.088
Мислења
955.117
Членови
34.493
Огласи
2.303
Најнов член
tonipeder
На врв Дно