• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

S.T.A.L.K.R. Clear Sky (+ Проблем)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Значи има најави дека ќе излезе следниот дел од сериалот STALKER негде на крајот на летото (август).

Сега јас го најдов демото од играва по торенти. Го симнувам, го пуштам тн. "run_alife.bat" и ми го дава следното:

XR_3DA.exe caused ACCESS_VIOLATION in module "D:S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky build 3120 Aug 19 2007binXR_3DA.exe" at 001B:0041491D, CApplication::load_draw_internal()+13149 byte(s)
Во самиот фолдер има и два "gamedata" фајлови заедно со одпакувач. Незнам дали да ги одпакувам и што ќе придонесе.

BTW
Имам Виста + 3,2GHz + 1GB RAM + Ati RADEON X1050

:zbunet3:

Во администраторскиот лог го вели ова:

....
* loading script state_mgr_animation_list.script
! Can't find texture 'uiui_mm_credits_back'

FATAL ERROR

[error]Expression : assertion failed
[error]Function : CRender::texture_load
[error]File : E:|priquel|sources|engine|xrRender|Texture.cpp
[error]Line : 299
[error]Description : FS.exist(fn,"$", "ed||ed_not_existing_texture",".dds")
+ Зашто неможам да ставам коса линија? | е замена за косата линија.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
epa ako ima najava za igrava,zasto ne kazes od kade si go procital toa za nie da procitame(ili jas ako ne gi zanima drugite:D),ili ti kazi sto si procital sto mislis deka ke ispadne od igrava i.t.n.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Значи темава ми беше повеќе за проблемот, али еве инфо за играта:

Release date announced

27 March 2008
GSC Game World, computer games developer, its publishing subdivision GSC World Publishing and Koch Media, a leading marketer of video games, today announced the planned release date for the title S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky. According to the agreed plan, the game will ship August 29, 2008 worldwide. S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky will be published by the games labels Deep Silver and GSC World Publishing.
Официјален swf фајл :))
http://www.stalker-game.com/clearsky/index_en.html

Видеа:
[ame]http://youtube.com/watch?v=ovms_kpYkg8[/ame]
[ame]http://youtube.com/watch?v=7OIGWREEpp0[/ame]

-------------------------------------------

А како за историјата на играта, прво се викаше S.T.A.L.K.E.R. Oblivion Lost.
Целосто беше сменет гејмлејот од почетната верзија, па до Clear Sky.

Првин:
[ame]http://youtube.com/watch?v=nYqEoT7TuYI[/ame]

Па:
[ame]http://youtube.com/watch?v=bRfIN3v_9gQ[/ame]

И на крај:
[ame]http://youtube.com/watch?v=3nUrTkDbwS0[/ame]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,120
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно