• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
STALKER_Clear_Sky.jpg

Епа конечно и ова го дочекавме, S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky. Денес официално излезе англиската веРзија на игратА.

Малку инфо за играта:

Во S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky се работи за времето ПРЕД S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl. Точно не се знае со кој карактер ќе се Игра, Дали ќе биде со Стрелок како што бепе најавено или пак ќе се игра против него.
Во ова издание, за разлика од претходното, може да се здружувате со фракции и да станувате непријатели со други фракции. Секоја фракција си има свои добри и лоШи страни.
Графиката, која има поддршка на DirectX 10 е извонредна и Е изРаботена со помош на X-ray 1.5 енџинот:
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Qxg9rK086SU[/ame]

А истото може да се заклучи и со сликите:
http://cs.stalker-game.com/en/?page=downloads

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky E3 leak-уваше летово, и сеуште е присутна по торент сајтовите, али откако излезе официалната Руска и Англиска верзија, се заборавија тие торенти.

Епа ајде сите на Гугл, имате веќе 3 места за симнување :)

пс. find the hidden message
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.613
16.386
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
posle rabota idam da go pushtam torentot da skra.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Многу е добра играва.
Со оглед на тоа како изгледаше оргиналот, можам да замислам и оваа каква ќе биди.
Само ми е жал што ја немам изиграно до крај(на оргиналот мислам).
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Многу е добра играва.
Со оглед на тоа како изгледаше оргиналот, можам да замислам и оваа каква ќе биди.
Само ми е жал што ја немам изиграно до крај(на оргиналот мислам).

Само за инфо, оригиналот имаше 7 кјара (1 е само вистински :tainstven:)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Играва е супер,само што не е за оние што имаат слаба конфигурација,јас ја играв старата,и многу ми сецкаше а пак оваа... :bye1:
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
92
Само за инфо, оригиналот имаше 7 кјара (1 е само вистински :tainstven:)

малце оффтопик
Ја ја инсталирав Чернобилката ама немав време уште да седнам и да ја изиграм ко шо треба иако е постара малце... Иначе сите ги имаш најдено краеви или ?? И дали краевите на крајната стаза се одредуваат како ке заврши или низ текот на целата игра што избираш така ке ти заврши?? бидејки сум сретнал типови на игри кои работеле и на тој и на тој начин....
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
@c0mrade
На крајот имаш 3 насоки, кои зависат од тебе, а ако одбереш 1та, таа има 4 различни краја кои зависат како си ја играл играта.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
gOJDO ја спушти ли играта? Ако ја спушти дај мала рецензија што машинче минимум, како задоволство и такви ствари.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Што е до мене многу не ми се допадна чернобилката, некако ми беше тапа а може во тој момент и не ми се играше толку коа ја инсталирав. А сеа чекам импресии од играва, кој ја пробал нека каже шо е како е...
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
@TheSpeedy

Демото беше убаво изградено, али имаше багови, и лесно се искачаше од мапата. Али сепак беше closed beta па затоа не очекував многу.

А што и фалеше на Чернобилката :p
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Абе ме нервираше многу почетокот треба да го прашуваш типот па десен клик, па ова она, па кај шо да идам и немав живци ,затоа што сакав некоја чиста пуцачина, па почнав да играм нешто друго и така ја баталив..
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.613
16.386
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Ја симнав уште завчера, само што не ми се уклучува. Ми дава некој ерор на почеток. Сега симнувам од друг торент, само овој е многу спор.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
@gOJDO
Само пази да не го симнуваш Е3, тоа е демото. Моја препорака е да го симнеш торентот со image-от StalkerCS.mdf. Језда е спот, мислам дека е вистинскиот, а после има инструкции за пачување и каркување во коментарите на торентот.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.613
16.386
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
26454106da2899304df84089976987a6741252c.jpg

неќе да се пушти ср*њево никако!
пробав без и со печ 1.5.03 и исто.
Печот 1.5.04 ми вика дека не може да се инсталира затоа што мојата верзија била world wide, а требало да имам нешто digital бла бла.

ако некој знае чаре нека каже.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.613
16.386
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Од игрицата, пред и откако ќе го ставиш пачот.

Најдов 1.5.04 кој работи со мојава верзија. Ја реинсталирав игрицава и потоа ги инсталирав апдејтите, но пак неќе.

Крекот не функционира...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.613
16.386
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Мамицата нејзина!

Најдов друг крак. Со него се уклучува до главно мени и после тастатурата и глушецот не функционираат. Има звук, анимација на слика и на курсерот од глушецот, само не прима команди од тастатура и глушец.

НЕКОЈ УСПЕА ЛИ ДА ГО ПУШТИ СР*ЊЕВО?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.613
16.386
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.267
Мислења
920.240
Членови
32.929
Огласи
1.069
Најнов член
pepe
На врв Дно