1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Менувам ryzen5 2600 za 2700/x

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 12 Јуни 2019.

Тагови:
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  како што вели насловот, менувам со моја доплата се разбира, има гаранција до 31 октомври 19.
  сток кулерот е користен само еден ден. оверклокнат со ниска волтажа. upload_2019-6-12_16-8-30.png upload_2019-6-12_16-8-30.png
   
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  p.s. lesno se overkloka do 4.2 na 1.38-9V samo ladnjakov koj go imam sega ne dozvoluva takvi temperaturi (koristev vodno ladenje, custom loop, ama gi zafrknav navoite na CPU blokot)
   
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter

Сподели

Вчитување...