• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка ryzen konfiguracija

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bristlebac

Gaining Experience
21 декември 2020
63
95
Skopje
Ке ве молам за проценка на кукиштево, праавам некоја математика да земам нешто друго, ако ми одговара ке оди на продажба..
Сите делови имаад гаранција купени се од гојдо пред една недела, само графичката е без гаранција купена од форумов, сите делови имаат оргинал кутија..

AMD Ryzen 7 нов 30 месеци гаранција
KINGSTON SNVS500G (SATA-2 (SSD))ново незнам колку има гаранција дополнително го земав
напојување AYRUS 500 ново 20 меесеци гаранција
кукистештето е солидно има 2 кулери од напред и 2 внатре
ASRock B450M-HDV 23 месеци гар.
kingston x fury 2x8 3200mgh 57 месеци гар.
Asus Strix GTX1070 8GB користена за дота, редовно дувана
2 тера SAMSUNG HD103SJ (SATA ) без гаранција

Однапред ви благодарам !!!
 

Атачменти

Tomekk

Gaining Experience
4 декември 2009
143
127
Пиши што модел е процесорот, Ryzen 7 ама која серија?

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,819
4,812
Работава ни е пола завршена, намали цена за 10% од што си платил пред недела дена и тоа е тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,905
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно