1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено ryzen konfiguracija

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 18 Јануари 2020.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  444
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  ryzen 1400 4c/8t
  mobo MSI b350m mortar
  RAM 16GB team elite 4x4GB ([email protected], [email protected]) rabotat bez problem @2666mhz na istiot CL15 i voltaza 1.2v
  cooler PCCooler x6 120mm with 5 heatpipes
  gpu xfx RX580 4GB
  psu Coolermaster masterwatt 700W 80+ white
  (ima opcija so Corsair CX750 80+bronze + 1000mkd)
  SSD Crucial 240GB
  (ima opcija so samsung 850 evo 500gb +2000mkd)
  hdd 1TB samsung (moze i bez nego - 800mkd)
  case Deepcool Matrexx 30
  (ima opcija so sama inpower wrist gaming, ista cena, novo kupeno pred mesec-dva, nekoristeno)
  3 RGB ventilatori (moze i samo so eden ventilator stock od ladnjakot -1000mkd)


  cena 20 000
   
  Последна промена: 18 Јануари 2020
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  444
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На gOJDO и 1s3ct0wN им се допаѓа ова.
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  444
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  444
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  444
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump, ima opcija so ryzen 7 2700 +3500mkd
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  444
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  moze kluc, nekoi delovi se rezervirani, nekoi odat vo druga konfiguracija
   
Слични теми
 1. MoDmkd
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,846
 2. Мино Андревски
  Одговори:
  78
  Прегледи:
  10,905
 3. rippermkd

  Продадено Konfiguracija

  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,103
 4. Uber-

  Продадено Konfiguracija Ryzen

  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,135
 5. rippermkd

  Продадено ryzen konfiguracija

  Одговори:
  5
  Прегледи:
  876
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...