Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Ryzen 9 5900 / RTX 3060ti / 1TB M.2 NVMe / 32GB RAM 3200

Статус
Затворена за нови мислења.

dmtr

Intern
26 октомври 2022
0
1
dmtr додаде нов оглас:

Ryzen 9 5900 / RTX 3060ti / 1TB M.2 NVMe / 32GB RAM 3200 - 1.500 €


Konfiguracijata ja sklopiv 1/10/2022, site delovi se pod garancija.

ASUS Tuf Gaming X570-PLUS
AMD Ryzen 9 5900X
Nvidia RTX 3060-Ti ( Mining Free )
Samsung 970 Evo Plus NVMe PCIe M.2 1TB
Kingston KF3600C16D4/16GX 2x16GB
COOLERS CPU BE QUIET! DARK ROCK PRO 4
PSU 850W BE QUIET! STRAIGHT POWER 11 80 PLUS GOLD FULL MODULAR

Go prodavam poradi toa sto nemam dovolno vreme za gaming.
Moze zamena za Macbook pro 14/16 M1 so doplata

Видете го целиот оглас...
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.349
5.325
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Само да ти кажам дека 5900х е 2 пати побрз од м1. Да не ти е криво после.

Ги имам и двата и м1 само за на тераса го работам.
 

dmtr

Intern
26 октомври 2022
0
1
а шо работиш ? :) гледав бенчмаркс за девелопмент и бара бар се со м1.
и на крајот од денот ништо не ми менва ако се избилда проекто побрзо за 5 секунди, ми менва портабилноста
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.349
5.325
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
а шо работиш ? :) гледав бенчмаркс за девелопмент и бара бар се со м1.
и на крајот од денот ништо не ми менва ако се избилда проекто побрзо за 5 секунди, ми менва портабилноста
Програмер сум.
45 минути тест пајплајн на ризенот за 15 го поминува. Не знам што бенчмаркс си глеал ама ни близу не се а камо ли барабар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.357
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно