Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Ryzen 7 3700X

Статус
Затворена за нови мислења.

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
toshex додаде нов оглас:

Ryzen 7 3700X - 9.000 ден.

Се продава AMD Ryzen 7 3700X BOX без гаранција (купен од Нексио, гаранцијата е истечена на 23.10.2022).

Се продава поради upgrade на 5900X. Процесорот доаѓа исчистен од термална паста, спакуван во оригиналната кутија со оригиналниот Wraith PRISM кулер. Нема никакви оштетувања и е користен (и.е. тестирано исправен) до моментот кога е изваден од плочата и директно спакуван во заштитната пластика од оригиналното пакување.

Слики:
Погледнете го атачментот 119210[ATTACH...

Видете го целиот оглас...
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
935
1.200
Скопје
Ова ли е бе тоа добро пакување? Апсолутно разочарувачки... Фали една поголема кутија на палета, па палетата у бродски контејнер обложен одвнатре со баблврап. Па после да праиме муабет.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Ова ли е бе тоа добро пакување? Апсолутно разочарувачки... Фали една поголема кутија на палета, па палетата у бродски контејнер обложен одвнатре со баблврап. Па после да праиме муабет.

Навистина ми е срам и криво што разочарав така!!! Нема како да се искупам.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.795
17.363
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
замена за друг хардвер?
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
935
1.200
Скопје
Навистина ми е срам и криво што разочарав така!!! Нема како да се искупам.
Ништо ќе се потрудиш повеќе следниот пат хахаха.
Шала на страна, алал да ти е на трудот. Одма цв у македонски пошти да пуштиш :p :D
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Ништо ќе се потрудиш повеќе следниот пат хахаха.
Шала на страна, алал да ти е на трудот. Одма цв у македонски пошти да пуштиш :p :D

Треба фирма за селидба да отворам хаха.
Мислењето е автоматски споено:

замена за друг хардвер?

За жал ништо не ми треба у моментов.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Последен БАМП пред да иде на Реклама5.

Цената е фиксна 9000.
Мислењето е автоматски споено:

Оваа пратка Ace Ventura да ја доставува не и може ништо, не па некој друг...


Ептен respect за Ејс Вентура дека ти текна. Легендарен е филмов.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Код:
⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑
⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑
⇑ ⇑ ⇑ U P ⇑ ⇑ ⇑
⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑
⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.779
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно