Продадено Ryzen 7 1700x

Статус
Затворена за нови мислења.

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
50
88
Се продава Ryzen 7 1700x, купен во Анхоч во беспрекорна работна состојба (целиот активен живот го помина под Noctua NH-D15).

Цена: 7500 ден.
 

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
50
88
Кулерот резервиран, останува процесорот со нова цена (фиксна): 6500 ден.


recap:

Ryzen 7 1700X

CPU Socket Type Socket AM4
Core Name Summit Ridge (Zen)
# of Cores 8-Core
# of Threads 16
Operating Frequency 3.4 GHz
Max Turbo Frequency 3.8 GHz
L1 Cache 768KB
L2 Cache 4MB
L3 Cache 16MB
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,028
Мислења
870,498
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно