1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ryzen 7 1700X + MB + 16GB RAM + 512GB NVMe

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Gucci, 19 Јули 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  810
  644
  5 Јули 2011
  Плоча: GIGABYTE B450M-DS3H
  Процесор: Ryzen 7 1700X (никогаш не е клокан)
  Кулер купен накнадно AMD Wraith Max
  RAM: 2x8GB Corsair Vengeance LPX 3000MHz
  SSD: Samsung PM951 512GB

  Се е купено од USA, освен плочата.
  Повеќе инфо во пп.

  Цена: 25k
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  810
  644
  5 Јули 2011
 3. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  810
  644
  5 Јули 2011
  23k последна цена
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  810
  644
  5 Јули 2011
 5. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  810
  644
  5 Јули 2011
  Пред празничен попуст, 21000 денари.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  810
  644
  5 Јули 2011
  Може и на делови, со тоа што ќе се дели откако ќе се продаде процесорот.

  GIGABYTE B450M-DS3H - 2500 денари (треба да има уште ~2 години гаранција)
  Ryzen 7 1700X (никогаш не е клокан) - 11000 денари
  AMD Wraith Max - 1500 денари
  2x8GB Corsair Vengeance LPX 3000MHz - 4500 денари
  Samsung PM951 512GB - 4000 денари
   
 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  973
  510
  15 Декември 2013
  Машко
  Ја резервирам плочата
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  pred tebe mu pisav, t.e. 15 sekundi otkako go pisa oglasot
   
 9. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  973
  510
  15 Декември 2013
  Машко
  Хаха, како хиена си ништо неможе да ти избега :D
   
  gocetan, Rukfash, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  530
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Двајце се карат, трет печале. Ја ке ја зеам :p
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  810
  644
  5 Јули 2011
  Поради проблеми со заменската конфигурација, огласов ќе оди на hold некое време
   
Слични теми
 1. olikomerc
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  776
 2. gOJDO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  655
 3. Gucci

  Проценка Ryzen 7 1700X

  Gucci, 24 Април 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  698
 4. Gucci
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  839
 5. gOJDO
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,525
Вчитување...

Сподели

Вчитување...