Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Ryzen 5 5600x / Sapphire Nitro+ RX6700XT 12GB / 32GB Ram

nik0la_

Practice makes perfect
5 јануари 2012
717
1.373
nik0la_'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 1600 Processor
Motherboard
Gigabyte AB530m-Gaming1
Storage
Force Series™ MP500 120GB M.2 SSD - Corsair & 500GB Western Digital HDD
PSU
EVGA 600 BQ, 80+ BRONZE 600W
RAM
16 GB 2x8 VENGEANCE® LPX DDR4 DRAM 2400MHz C14
Video card
Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming
Mouse
Bloody v7m
Keyboard
Sharkoon SKILLER MECH SGK3 mechanical RGB
Monitor
Philips 23" Full HD LED IPS
OS
Windows 10
nik0la_ додаде нов оглас:

Ryzen 5 5600x / Sapphire Nitro+ RX6700XT 12GB / 32GB Ram - 45.000 ден.

Продавам Gaming конфигурација :
Motherboard : MSI MAG B550 Tomahawk tuah
CPU & Cooler :AMD Ryzen 5 5600x / Gamaxx GT
RAM : 32 GB(2x16) Kingston 3200MHz
GPU : AMD Sapphire Nitro+ RX 6700 XT 12 GB ( купена пред 2 години од УСА, користена исклучиво за гејмање)
PSU : EVGA 600BQ 600W
Storage: NVMe Corsair MP500 120GB / HDD Seagate Barracuda 1TB

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.240
Мислења
977.199
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно