• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ryzen 5 3600, Rog Strix B450 F2 gaming, 16gb ram @3600mhz, GTX 780

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
89
114
Рамот, матичната и процесорот се купени пред 1 месец од сет и се под гаранција. напојувањето е исто така ново меѓутоа ја немам гаранцијата за него (купено е од член на форумов)

CPU - Ryzen 5 3600
Motherboard - Asus Rog Strix b450 F2 Gaming
Ram - 2x8gb Fury Beast @ 3600mhz
GPU - Gigabyte gtx 780 x3 fan 3gb
SSD - M2 samsung 240gb
PSU - Deepcool DA500 80+ Bronze
Case - Ttian 750

- AMD Ryzen 5 3600 @ 4049.06 MHz - CPU-Z VALIDATOR

Цена: 37000 денари
077 638 126
 

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
89
114
Едит: Графичката се повеклува од продажба, се продава целиот компјутер со намалена цена.

Нова цена: 26500 денари.
 

boksata

Gaining Experience
27 декември 2017
329
420
Заинтересиран сум за матичната ако некогаш оди на делови.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно