1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Ryzen 5 3600 16GB 500GB SSD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Saso PC, 19 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  157
  265
  5 Април 2018
  Машко
  Продавам компјутер:
  AMD Ryzen™ 5 3600
  A-Data DDR4 16GB XPG Gammix D10 3200MHz
  ASUS PRIME B450M-K
  HP EX900 M.2 500GB PCIe 3.0 x4 NVMe 3D TLC
  ASUS Dual Radeon RX 580 4GB GDDR5
  Cooler Master MasterBox Q300L
  Cooler Master Elite 500W - V3
  2x120 fan
  Процесорот матична рам ссд имаат гарација без 2 месеца.
  Графичка нема гаранција, а за кукиштето и напојувањето имам само испратница од СЕТ гаранцијата неможам да ја најдам инаку има.
  Деловите се со оргинал кутии.
  Цена 33.000 денари
  20191117_202018.jpg
   
  На shifty, imortel, toplel и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  157
  265
  5 Април 2018
  Машко
  prodaden kluc
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...