1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка ryzen 5 1600x, asrock ab350 pro4

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 6 Април 2018.

Тагови:
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  ако може проценка на деловиве, рајзенот има локална гаранција од Нексио, а матичната не - купена е од САД. процесорот на истава матична е клокнат @3.95Mhz, 1.36v. температура не крева повеќе од 36 (45 на приме95 после 3-4 часа), затоа што е на водно ладење од ЕК со 360мм дебел радијатор. ако ме бендисаат проценките може и да оди на продажба.
   
  stefan_off, nik0la_ и на steelseries им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  cpu - 9k
  mb - 3k
   
  На Grimriper и toplel им се допаѓа ова.
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  може процесорот на продажба за 9.5к
   
  На Bozoo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump! процесор + матична + win10 лиценциран (го спушташ од официјална страна и инсталираш, сам се активира (барем досега така работеше) + kingston v300 120gb = 15000
   
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  14000* грешка во куцање!
   
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 7. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 8. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,509
  1,965
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Продадено?

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 9. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  261
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  da, odamna, ama go imav zaboraveno, sega go vidov vo slicni temi :)
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Boldozer
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  289
 2. zipi123
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,354
 3. shifty
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  839
 4. rippermkd
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  325
 5. dekomote
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  580
Вчитување...

Сподели

Вчитување...