• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ryzen 5 1600AF, Asrock B450 Pro4

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,747
2,414
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
Asrock B450 Pro4
Storage
Samsung SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 2933Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G102 | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Ако може една проценка на деловите од насловот, можеби ќе идат на продажба за недела - две.

Ryzen 5 1600AF
Asrock B450 Pro4

1 година се стари, сеуште под гаранција барем 1 година, во одлична состојба.
Имаат целосни пакувања, процесорот иде со Wraith Stealth кулерот.

едит - заборавив проценка префикс, не гледам опција да се додаде така да ако може некој од админите да додаде, tnx.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно