• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Ryzen 5 1600

Статус
Затворена за нови мислења.

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.490
3.439
Скопје
Па 1600AF е во сетек и тој што имаше оглас на форумов.
И на крај пак ти си погрешно видел, и си давал дезинформација дека биле исти ко твојот.

Па сигурно графичката ти била тесно грло, штом не си имал подоброување минимум од 10% на ryzen 2600.

View: https://youtu.be/wRO_AUdmfis?t=413

Погледни си сам, добар тест со stock и overclock на двата процесори.
На сток - 9% поспор
На оверклок 6% !
Ќе корегираме соодветно цената :) - само да се најде заинтересиран ;)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.729
13.380
Епа видиш - „брат„ - и јас размислував така до завчера - дека треба фер и форумски цени - растурив и распродадов цела конфигурација за смешни цени - ама од вчера кога видов дека процесор како мојот се продаде за 4700 ден - веќе не спуштам цени за никого .
Хипокризија брате јака владее :eek:

Цена 4400 денари фиксно !
Брат, ти сериозно го сфати тој?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.653
16.670
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Ryzen 4500 = L1 Cache 384KB, L2 Cache 3MB, L3 Cache 8MB, Zen 2, 3.6/4.1GHz Base/Boost, IMC 3200MHz
Ryzen 1600 = L1 Cache 576KB, L2 Cache 3MB, L3 Cache 16MB, Zen 1, 3.2/3.6GHz Base/Boost, IMC 2666MHz

Дополнив некои побитни разлики за двата процесори. Во секој случај Ryzen 5 4500 е осетно побрз од Ryzen 5 1600 во сите апликации и игри познати на човештовото.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.226
7.782
Мелмак
Ryzen 4500 = L1 Cache 384KB, L2 Cache 3MB, L3 Cache 8MB, Zen 2, 3.6/4.1GHz Base/Boost, IMC 3200MHz
Ryzen 1600 = L1 Cache 576KB, L2 Cache 3MB, L3 Cache 16MB, Zen 1, 3.2/3.6GHz Base/Boost, IMC 2666MHz

Дополнив некои побитни разлики за двата процесори. Во секој случај Ryzen 5 4500 е осетно побрз од Ryzen 5 1600 во сите апликации и игри познати на човештовото.

Па и непознати...
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.490
3.439
Скопје
Ааа па ти комшија си ми - МОЖЕ !
Како за EEPC екранчето 500ден (комшии сме - „Ќе ти се прејавам за пари - дај ми го ти „ )
Тоа такви финти ти на друг шиткај му ;)

Цена 4200 денари - за сериозни купци само !
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
261
310
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.490
3.439
Скопје
Последна финална и нефлексибилна , фиксна цена !
4000 ден
ПС (пораките од типот давам 2000 , 3000 уопште не кршете прсти да ги постирате - не долази у обзир)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.590
Мислења
926.672
Членови
33.196
Огласи
1.301
Најнов член
tamildhol
На врв Дно