1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Ryzen 5 1600, ASROCK AM4 AB350 Gaming K4

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од FiC DoGG, 25 Август 2019.

 1. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  834
  806
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Се размислувам за апгрејд на 3900х на едната машина, па ме интересира колку би можел да ги дадам матичнава и процесорот(не клокан).

  ASROCK AM4 AB350 Gaming K4
  Ryzen 5 1600 со сток кулер.
   
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  426
  237
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На FiC DoGG и itstheigyg им се допаѓа ова.
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  426
  237
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  update, 3k maticnata, 4k procesorot ako ima garancija 3.5k, zaradi 1600AF
   
  На FiC DoGG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  838
  1,388
  12 Септември 2013
  Машко
  Си подранил со апдејтов.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. rippermkd
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,660
 2. nik0la_
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  514
 3. SpiritBond
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  791
 4. gOJDO
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  307
 5. Saso PC
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  401
Вчитување...

Сподели

Вчитување...