1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Ryzen 5 1600, 16gb, rx580 4gb, b450m, ssd

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Saso PC, 11 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  269
  5 Април 2018
  Машко
  Продавам pc:
  CPU: Ryzen 5 1600 гаранција во GR
  MB: ASROC B450m-HDV гаранција Нексио
  РАМ: ADATA GAMMIX D30 16GB 3200mhz (гаранција СЕТ)
  SSD: ADATA SU650 120Gb
  GPU: XFX RX580 XXX Black Edition 4GB OC
  PSU: NJOY 600W 80+Bronze (гаранција)
  FAN: 1x80 и 1x120
  CASE: Logic K3 (гаранција СЕТ)

  Компјутерот е многу малку користен и скоро сите делови се нови и под гаранција.
  Работи без никаков проблем и ги игра сите игри на максимум.

  Цена: 23.500 ден

  e7ad4d63-531f-4290-8875-3d927dbf5618.jpg
   
  CrazyAce, gOJDO и на StefAngel им се допаѓа ова.
 2. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  269
  5 Април 2018
  Машко
  Може и без графичка 19.500 ден
   
  На CrazyAce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  269
  5 Април 2018
  Машко
 4. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  269
  5 Април 2018
  Машко
  Без графичка 19.000 ден
  Со графичка 23.000 ден
   
 5. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  269
  5 Април 2018
  Машко
  Без графичка 18500
  Со графичка 22500
   
 6. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  269
  5 Април 2018
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...