Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Ryzen 2700X, b350 Tomahawk, 64GB DDR4 3200

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
691
710
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 7950X - Arctic Liquid Freezer II 360 ARGB
Motherboard
X670E Aorus Master
Storage
3 x 4TB WD Black, M.2 Samsung 990 Pro 2TB
PSU
Seasonic Prime 1000W
RAM
4x32 GB G.Skill 6000MHz (@5400MHz CL30)
Video card
GeForce RTX 3090
Case
Lian-Li 011 Dynamic XL ROG
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
Keychron C2
Audio
Presonus Eris 4.5
Monitor
LG 38WN95CP-W 38"
OS
Win 11 x64
FreakyDroid додаде нов оглас:

Ryzen 2700X, b350 Tomahawk, 64GB DDR4 3200 - Проценка

Спецификации

Ryzen 2700X
MSI B350 Tomahawk
G.Skill DDR4-3200 16GB x 4
Gigabyte Odin 1200W PSU
Cooler Master ML240 so 2 x Noctua NF-P12 PWM
Samsung 870 EVO 1 TB SSD
GTX Gigabyte 1660 Super
Logic Portos Case

Деловите се со старост од 3-6 години, освен SSD-to купено пред година дена и куќиштето купено пред 2-3 месеци.

Бонус ќе ви го поклонам мониторот, AOC 22" TN Е2270Sw - има еден мртов пиксел, и имам фазла вентилатор Noctua NF-A14 PWM со "прекрасна" кафена боја - ова е airflow модел за...

Видете го целиот оглас...
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
691
710
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 7950X - Arctic Liquid Freezer II 360 ARGB
Motherboard
X670E Aorus Master
Storage
3 x 4TB WD Black, M.2 Samsung 990 Pro 2TB
PSU
Seasonic Prime 1000W
RAM
4x32 GB G.Skill 6000MHz (@5400MHz CL30)
Video card
GeForce RTX 3090
Case
Lian-Li 011 Dynamic XL ROG
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
Keychron C2
Audio
Presonus Eris 4.5
Monitor
LG 38WN95CP-W 38"
OS
Win 11 x64
Ryzen 2700x - 4000 den
MSI B350 Tomahawk - 2000 den
G.Skill DDR4-3200 16GB x 4 - 6000 den
Cooler Master ML240 so 2 x Noctua NF-P12 PWM - 2500 den
Samsung 870 EVO 1 TB SSD - 4000 den
GTX Gigabyte 1660 Super - 6000 den
Logic Portos Case - 1500 den
Gigabyte Odin 1200W PSU - 2500 den

Се заедно 24.500 ден
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
691
710
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 7950X - Arctic Liquid Freezer II 360 ARGB
Motherboard
X670E Aorus Master
Storage
3 x 4TB WD Black, M.2 Samsung 990 Pro 2TB
PSU
Seasonic Prime 1000W
RAM
4x32 GB G.Skill 6000MHz (@5400MHz CL30)
Video card
GeForce RTX 3090
Case
Lian-Li 011 Dynamic XL ROG
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
Keychron C2
Audio
Presonus Eris 4.5
Monitor
LG 38WN95CP-W 38"
OS
Win 11 x64
Нова цена -500 ден за секој дел
Се заедно 20.000 ден.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.362
Членови
35.398
Најнов член
MartinG
На врв Дно