Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Ryzen 2600 и Ryzen 3600

Статус
Затворена за нови мислења.

Ребро

Gaining Experience
18 ноември 2016
61
124
Ребро додаде нов оглас:

Ryzen 2600 и Ryzen 3600 - Проценка

Продавам Ryzen 2600 и Ryzen 3600.
Процесорите се користени главно за кодирање и гејминг.
Ладени со прописни кулери - Artic Freezer 34 eSports DUO и Deepcool Gammax 400.
Со истечени гаранции.
R3600 - Купен од Сетек 05.10.2019
R2600 - Купен од Сетек 15.01.2020

Напомена: Услов да се продаде R3600 е прво да се продаде R2600.
Не испраќам по карго.

Прво процена и ако одговара цената после и продажба.

Погледнете го атачментот 121441

Видете го целиот оглас...
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
R3600 - не повеќе од 5000 денари,нов во Анхоч е 8000 денари
Го нема на залиха во Анхоч, а во Сетек цената е астрономска. Така да неможи да споредуваш со Анхоч кога го нема на залиха.
R3600= 6000 ден.
R2600= 5000 ден.
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
584
1.006
Скопје
Го нема на залиха во Анхоч, а во Сетек цената е астрономска. Така да неможи да споредуваш со Анхоч кога го нема на залиха.
R3600= 6000 ден.
R2600= 5000 ден.
Пред 10 дена го купив од Анхоч,за 7000 денари

Пред 10 дена продадов за 4000 денари Ryzen 5 2600
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
Ребро додаде нов оглас:
Дали доаѓаат со сток кулер?
Пред 10 дена го купив од Анхоч,за 7000 денари
Пред 10 дена си го купил тој од 8000 за 7000 денари, последното парче. Така да ако има на залиха тогаш ќе влијае во цената.
И од каде да знаеме дали ќе донесат пак во Анхоч и кога и дали по иста цена ќе биде кога ќе имаат залиха.
Пред 10 дена продадов за 4000 денари Ryzen 5 2600
Пред 10 дена се продаде 1600AF za 4700 ден, плус има повеќе огласи од типот 1600 и 1600AF за околу 4000 денари.

Зошто членот би продавал r5 2600 за 4000 ден во тој случај?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.302
14.433
Дали доаѓаат со сток кулер?

Пред 10 дена си го купил тој од 8000 за 7000 денари, последното парче. Така да ако има на залиха тогаш ќе влијае во цената.
И од каде да знаеме дали ќе донесат пак во Анхоч и кога и дали по иста цена ќе биде кога ќе имаат залиха.

Пред 10 дена се продаде 1600AF za 4700 ден, плус има повеќе огласи од типот 1600 и 1600AF за околу 4000 денари.

Зошто членот би продавал r5 2600 за 4000 ден во тој случај?
Затоа што тие горе мислат мутави сме, а 2600 да се продаде за над 4-5000 тоа би сакал да видам за да поверувам ;D
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
Затоа што тие горе мислат мутави сме, а 2600 да се продаде за над 4-5000 тоа би сакал да видам за да поверувам ;D
Ние не сме мутави, ама има луѓе кои не знаат и ќе платат по таа цена.
За 2600, 4000 денари е добра сума. Но јас дадов повиска од првата проценка за да има некоја средина за членот да одреди некоја цена.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.082
4.081
Скопје
hackitfree.github.io
Затоа што тие горе мислат мутави сме, а 2600 да се продаде за над 4-5000 тоа би сакал да видам за да поверувам ;D
Пак муабети вакви гледам - јас мислев само јас сум ви на пик :LOL:
Астро не е до тоа дали се мутави потенцијалните купувачи или некој се труди да прелаже некого и да го натера да преплати...
Едноставно компонентите вредат - сеуште се и тоа како релевантни за правење секакви конфигурации а ако некој како мене на пример , купил процесор 1600 за 14 000ден или ете 2600 за 11 000ден - па не му се даваат под 4000ден па мајка Јана...
1674473575245.png
Проценка

R3600 5500ден
R2600 4500ден
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.302
14.433
Пак муабети вакви гледам - јас мислев само јас сум ви на пик :LOL:
Астро не е до тоа дали се мутави потенцијалните купувачи или некој се труди да прелаже некого и да го натера да преплати...
Едноставно компонентите вредат - сеуште се и тоа како релевантни за правење секакви конфигурации а ако некој како мене на пример , купил процесор 1600 за 14 000ден или ете 2600 за 11 000ден - па не му се даваат под 4000ден па мајка Јана...
Погледнете го атачментот 121506
Проценка

R3600 5500ден
R2600 4500ден
Што да ти кажам брат. Мислев дека темата е self explanatory ама ете. Дали компонентите некому се даваат колку што вредат тоа е трета тема која не е тема на разговор. No pressure.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
466
895
Пак муабети вакви гледам - јас мислев само јас сум ви на пик :LOL:
Астро не е до тоа дали се мутави потенцијалните купувачи или некој се труди да прелаже некого и да го натера да преплати...
Едноставно компонентите вредат - сеуште се и тоа како релевантни за правење секакви конфигурации а ако некој како мене на пример , купил процесор 1600 за 14 000ден или ете 2600 за 11 000ден - па не му се даваат под 4000ден па мајка Јана...
Погледнете го атачментот 121506
Проценка

R3600 5500ден
R2600 4500ден
Ednostavna e rabotava, ako ti e za prodavanje oglasi go po pazarna cena i prodaj go, vo sprotivno kje osvezhuvas oglas u narednive godina dena, isto kako tipot shto go prodava asus rog monitorot (go znaete site).

Nema nikoj protiv da ti osvezuvas oglas i 2 godini, ama ziti se ne mudruvaj deka tvojata cena e fer cena.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.082
4.081
Скопје
hackitfree.github.io
Ednostavna e rabotava, ako ti e za prodavanje oglasi go po pazarna cena i prodaj go, vo sprotivno kje osvezhuvas oglas u narednive godina dena, isto kako tipot shto go prodava asus rog monitorot (go znaete site).

Nema nikoj protiv da ti osvezuvas oglas i 2 godini, ama ziti se ne mudruvaj deka tvojata cena e fer cena.
Да бе - видов јас, фрчеа Рајзени 1600 по 3000ден - 10 досега се продадоа ;)
Само јас инает терам па 4300ден сум го огласил.
А „фер„ цената никогаш нема да биде - Се некому нема да му одговара.
Што е „фер„ е да имаш потврда дека е купен (не е краден) , дека функционира 100% без мани и гаранција.
И евентуално на лице место дома да го поканиш купувачоти да тестирате и да му докажеш дека работи - тоа е „фер„ !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.507
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно