1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка RX580

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од zdravkovskii, 2 ноември 2019.

 1. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  282
  225
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Sapphire NITRO+ RX 580 8 GB Specs

  Купена од нексио, помината гаранција.
  Работена со видео и играм Дота2 од време на време.

  Не е многу теретена, ниту е оверклокната.

  Ве молам за проценка
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,372
  3,695
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  5500
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crash

  crash
  Gaining Experience

  90
  142
  6 Декември 2013
  Машко
 4. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  584
  338
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,173
  828
  1 Јуни 2016
  Ако ја дава за 5.5к, ја земам одма :)
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
  Sapphire Nitro + RX580 8GB

  Со оглед дека се продаваат за 5500-6000, толку и јас би ја проценил.
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  Со оглед дека била во теретана и добила мускули 6000
   
 8. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  282
  225
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  фала ви многу, да размислам па ќе пишам.

  ќе и кажам да намали
   
  На gOJDO и StefAngel им се допаѓа ова.
 9. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  282
  225
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Оди на продажба за 5500МКД
   
  DaVoRkNe, gocetan и на zlate_mkd им се допаѓа ова.
 10. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  282
  225
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  резервирана за @Gucci
   
  На Gucci му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gremlin
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  748
 2. gremlin
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,026
 3. shifty
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  778
 4. skopje_mkd
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,171
 5. gremlin
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,502
Вчитување...

Сподели

Вчитување...