1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Менувам RX 580 8GB Nitro+ за GTX 1060 6GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Вајкинг, 3 Април 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  990
  1,209
  9 Јуни 2015
  Машко
  Менувам Sapphire RX 580 8GB Nitro+ за GTX 1060 6GB по можност Strix варијанта. Мојата графичка е купена од Пане и е во одлична состојба, нема артефакти и слично, вентилаторите се исто како од фабрика. Никогаш не е отварана (стои лепенката), сеуште е со фабричката термална паста.
  Замената би била со моја доплата и истата ќе зависи од состојбата на другата графичка.
  Во прилог screenshot од GPU-Z

  upload_2020-4-3_15-43-37.png
   
  Uber-, Luca Toni, Tenny и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  157
  144
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Кога би ја продавал, цена која би била?
   
Слични теми
 1. MasteR_#0
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  820
 2. gremlin

  Продадено POV Geforce GTX 1060 6GB

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,184
 3. MasteR_#0
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,452
 4. gremlin
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,590
 5. Lokvan
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,193
Вчитување...

Сподели

Вчитување...