• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено RX 580 8GB MSI Armor OC

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

pecko95

Gaining Experience
5 април 2018
174
162
Работи без никакви проблеми. Гаранцијата е истечена.

Користена е за light gaming (F1, csgo, wow) , во непушачка просторија, редовно чистена, не е користена за mining. Комплет со оригиналните кутии (ако некому му значи нешто).

Цена: 20.000 денари.

gpu z - 1.gif gpu-z sensors.gif rx580 info.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,093
Членови
29,329
Најнов член
josifov
На врв Дно