1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Менувам Rx 580 4 gb замена

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од nvidia88, 5 oктомври 2018.

 1. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Здр...правам замена за појака графичка
  Нудам
  1.Аsus dual rx 580 4 gb (бес гаранција котистена некој месец,земена нова поради направена трампа) ASUS DUAL-RX580-O4G
  2.Лаптоп hp 255 g5 / AMD E2-7110, RAM 4GB, HDD 500 GB, Display 15.6(вес мана)
  3.Рам 8 плочки по 2 гб samsung i kingston(перфектно работат)
  4.Монитор тв lg flatron m208 (одлична состојба,(бес мртов пиксел)
   

  Прикачени датотеки:

  На Yoshimitsu му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,274
  3,569
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  8gb 580ka kopana ti brka li rabota ?
   
  На nvidia88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Фала за понудата...али горе доле тука се со перформанси....
   
  На Yoshimitsu му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,274
  3,569
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Да горе доле тука се само што едната е -4гб хахах
   
 5. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Така е :)
   
 6. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 7. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 8. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 9. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Бумп...додавам уште 50 евра доплата
   
 10. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Бумп..графичката е продадена...исто така доплачам 150 евра (ако треба и нешто плус)
  Се додава и асус gt740 2gb ddr3
   
 11. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  570
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
Слични теми
 1. nikolaMM
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  863
 2. Gucci
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  986
 3. eX3v1l
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  744
 4. Kristijan 221
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  545
 5. Fearless
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,263
Вчитување...

Сподели

Вчитување...