Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

Статус
Затворена за нови мислења.

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
161
195
Gappo додаде нов оглас:

RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB - Проценка

AMD графичка картичка купена пред 3 години од Нексио. Користена за лабав гејминг (1-2 саата дневно, 4-5 дена во неделно, ретко играни многу захтевни игри) во просторија кај што не се пуши, на собна температура и заштитена од прашина.

Добро е сочувана и си работи со исти перформанси како првиот ден. Ја продавам заради надградба со нова. Си доаѓа со оригиналното пакување. (Скопје)

Ве молам проценка.Слики од графичката...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.110
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно