1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Рут на LG Optimus L3 E400

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Snow :), 29 Април 2013.

 1. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Значи пробав тотално се од Unlock Root до Spectrum Root LG. Несака и несака, на Unlock Root ми дава Root fail, wait next upgrade, на Spectrum ми дава Permission Denied. Дали некој знае како да го рутирам чудово оти цркнав овие 3 дена.
   
 2. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
 3. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
 4. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
 5. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Пробав и со Super One Click, несака, иначе ова на xda developers линковите се избришани. :confused:
   
 6. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
 7. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Те тоа е тоа Spectrum, несака ми дава Permission Denied, иначе не е до телефонот, мој другар го рутираше со истото, исти телефон, земен од иста продавница. Не верувам дека е до телефонот.
   
 8. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Пробај од друг компјутер преку SuperOneClick, мора да работи... ;)
   
 9. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Пробав преку статичниот и преку лаптопот, несака.. Ќе видам некаде ќе најдам друг компјутер/лаптоп ќе пробам. Фала у секој случај.
   
 10. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Го рутирав телефонот без проблем(ја најдов грешката) :) :3
   
 11. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  е шо си грешел де кажи.
   
 12. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Ништо, ништо.. :D
   
 13. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
  Ајде де кажи не се срами, можда и нас ќе ни притреба :D
   
 14. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Не се срамам, али го дадов на еден човек да ми го рутира и ми го врати не рутиран и ми кажа дека е заштитен, али ми го врати целиот во ХАОС, и јас си напраив Хард Ресет и пробав да го рутирам и се рутираше, а овака без Хард Ресетот даваше Permission Denied, и сега среќно и весело си имам CyanogenMod 9 со Android 4.0.4. :p
   
  На alekcackko му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. maci
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  875
 2. Ryuk shinigami
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  680
 3. cedomir
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,143
Вчитување...

Сподели

Вчитување...