1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ruby/Ruby on Rails

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од SmartGuru, 10 Декември 2018.

 1. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  279
  226
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Дали на форумов има Ruby-сти и колку е застапен/популарен Ruby односно RoR во Македонија?
   
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  651
  687
  9 Јуни 2011
  Машко
  Founder @ www.mobimax.eu
  За Ruby-сти не знам колку има, но би сакал да добијам препораки за добра литература доколку ги има од нив.
  Знам дека не има неколку Пајтонџии, но немаме активна тема ни за тоа.
   
Слични теми
 1. genius
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,895
 2. InSides
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,100
 3. HijackHacker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,296
 4. dimitars
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,314
 5. Creed_Bratton
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,258
Вчитување...

Сподели

Вчитување...