Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

RTX 3070Ti/3090 Gaming X Trio

Статус
Затворена за нови мислења.

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Вајкинг додаде нов оглас:

RTX 3070Ti/3090 Gaming X Trio - 52.000 ден.

Во кратки црти:
3070Ti е купена од Пане пред 1 година, од тогаш си ја користам во домашниот компјутер и функционира беспрекорно. Гаранцијата штотуку истече месецов. Доаѓа со кутија и сите додатоци како од продавница.
3090 ја земав од оглас на реклама5 пред 2 недели, но сфатив дека екстра перформансите не ми менуваат многу, такада идејата ми е една да продадам друга да задржам. 3090ката доаѓа гола (без кутија). Двете графички се неотварани, со фабричките лепенки на нив.
Цената за...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.234
Мислења
977.113
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно