1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Менувам Rtx 2060

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dejan_str, 27 Септември 2019.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Менувам asus rtx 2060 feniks за појака со моја доплата. Графичката е птотуку купена птрд 2 недели и си има 3 год гаранција од сет.
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Да додадам дека во игри еве моментслно witcher wild hunt ја играм јадрото во просек работи од 1920 до 1980 мегахерци.не ја имам оверклоковано воопшто.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,433
  13,550
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Бумп. Појака како rx5700, rtx 2060 super, rtx 2070 до тој ранк некаде.
  Дајте некоја понуда.
   
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  927
  480
  15 Декември 2013
  Машко
  Друже ако ти е за гејминг, со апгрејд на посочените карти ќе имаш 5-10% подобри перформанси. Како и да е ти си знаеш :)
   
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Ентузијастички мерак друже :)
   
  Deleted member 41464, skullmonkey и на Mario.Bog им се допаѓа ова.
 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  927
  480
  15 Декември 2013
  Машко
  Тоа е веќе друг муабет :D
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
 9. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,665
  1,086
  28 ноември 2015
  Машко
 10. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Vega 56 не е никаков upgrate vs rtx 2060
   
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,665
  1,086
  28 ноември 2015
  Машко
 12. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Rx 5700 e нова, чекај за месец дена да извадат посолидни драјвери и ке видиш како rx 5700 ке ја гази vega 64, a baska za vega 56 bese muabetot.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,731
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Najjdobra i najjstedliva za kopanje e 5700.
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 14. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,273
  1,718
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да ама кошта колку 4 580-ки или 5 570-ки ... само што мислам дека блису е денот коа некој паметњак ќе најде оптимизирани тајминзи за 5700 па ќе видиме.
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,731
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Kolku cel rig so 6 580 4gb kosta..
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,268
  8,666
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Да си бил ентузијаста ќе си отишол директ на 2070 и немаше да спомнуваш 2060 Супер.

  Ајде, признај шо е работата без да лажеш, ајде ајде ајде :oh::oh:
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 18. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Mа не ме интересира копање, стрикно за гејминг . Не дека rtx 2060 не ми чини, ионака на 1080п играм со све на макс али ако се најде некој да сака замена со доплата зошто да не, не ми е толку битна замената со доплата за побрза али ако се најде зошто да не би прифатил.
   
 19. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,273
  1,718
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Искрено нема лезет да смениш на 2070 а имаш 1080p монитор, веќе вадиш се на макс на таа резолуција ... земи си 2к подобар монитор бар да имаш на што да се радуваш на 2070-ката ...
   
  На gOJDO и Eddytion им се допаѓа ова.
 20. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Све по ред, све ке биде за брзо :) its only a begining!
   
 21. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Дури за rtx 2060 super добро би доплатил. Ајде гејмери и ентузијасти искористетеме додека имам кеш. :)
   
 22. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
 23. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
 24. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Некој? Би доплатил реална сума за 2060 супер,рх5700,5700хт,ртх2070 и сл.
   
 25. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...