• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rooting challenges

  • Ја почнал/а темата
  • #1

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
ne najdov poprigodna tema...

challenge

sajtov e neso kako wargames. ima tri zadaci, od koi samo edna raboti (tretata) . treba da go najdes skrieniot fajl i potoa da go dekriptiras hashot od fajlot kaj sto stojat site lozinki vo windows.

ako znae nekoj slicen sajt na ovoj moze da go pise.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,881
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно