1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ayahuasca, 10 Април 2019.

Тагови:
 1. ayahuasca

  ayahuasca
  Gaining Experience

  57
  58
  14 Април 2013
  Машко
  Купена е од сетек, со преостаната гаранција до ноември 2019.
  Користена е за пубг и ептен ретко други игри чисто да видам перформанси.
  Никогаш не е користена за мајнинг и сл. и не е клокана.
  На ASUS GPU Tweak II e стандардно на gaming mode цело време.
  Зачувани се кутија и додатоци за картата.
  линк

  Ве молам за проценка.
   
  На darex6969 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  286
  192
  26 Април 2017
  Машко
  9000-9500 ден
   
  На darex6969 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  958
  1,079
  9 Јуни 2015
  Машко
  11.000
   
  На darex6969 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  315
  259
  26 Септември 2007
  Машко
  10000-12000 ден
   
  На darex6969 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  9000
   
  На darex6969 и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 6. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  673
  719
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  9000 денари, со оглед на тоа дека се продава карта (980ti) на форумов со 35% побрзи перформанси за 12000 денари.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  958
  1,079
  9 Јуни 2015
  Машко
  карта со 35% подобро перформанси за 12.000 која што е постара.
   
  ayahuasca, 123456, Rukfash и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,294
  791
  28 ноември 2015
  Машко
  Rx 580 8gb е 10-15% побрза 5500
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 9. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  899
  1,540
  20 Јануари 2015
  Машко
  Ова е ,,премиум" 1060-ка, некопана и сеуште под гранација, сепак со оглед на цениве на графичкиве пост крипто сезоната,би рекол не повеќе од 9.500-10.000 ден.
   
  На ayahuasca и darex6969 им се допаѓа ова.
 10. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  286
  192
  26 Април 2017
  Машко
  16000 den e 1660ka, нова не копана не гејмана со фулл пак гаранциа од само 24 месеци...
   
 11. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  577
  805
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  10k, дадов ваква 580ка за 13к и 1060ка за 13к, пред два месеци. Со оглед дека се стрикс, ги сакаат гејмериве. 10к тука според мене 11к на реклама5
   
  ayahuasca, darex6969 и на gremlin им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gremlin

  Продадено POV Geforce GTX 1060 6GB

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,082
 2. HocusPocus
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  436
 3. Oktar
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,930
 4. Lokvan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  950
Вчитување...

Сподели

Вчитување...