• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка ROG Strix 1060 6gb - Ryzen 5 2600 - PSU

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GunnerMkd

Gaining Experience
29 ноември 2017
76
107
Скопје
Ако може проценка на следниве делови ,купени се пред една година од форумов како дел од конфигурација со помината гаранција од мене се користени 5-6 месеци за лајт гејминг без оверклок.

ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING

Ryzen 5 2600 некористен сток кулер

DA500 DEEPCOOL DA semi-modular

20210117_104338.jpg 20210117_104809.jpg 20210117_105108.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,026
Мислења
837,030
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно