• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Роботека

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Sakas da se zapi6i6? You can't. Prvo treba da ima6 od 10-16 god. a vtoro sve e veke Prepolno. Dokolku sakas treba da ima6 moxnost da go posetei6 mojot roden grad Bitola.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Прво и прво тој што ја отвори требаше да каже дека роботека е Летна Едукативна Програма за Развој на свеста за можностите на роботичката технологија, Спремање и насочување на младината за животот по нивното образование и за кариера од областа на науката, технологијата и инжинерството...
За понатамошно запознавање посетете го вебсајтот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

WhizKid

Intern
23 јуни 2008
27
0
Vo temava mozete da gi davate vasite mislenja okolu kampot.
Na primer, ako ste roditel, da kazete dali bi go pratile vaseto dete vo kampov.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
агенту 007,ти бе изгледа си учител таму а?
Да бе. (за скоро ќе бидам) инаку сега сум соработник. Ако си од 10-16 год. и ако можеш до битола да дојдеш повели запиши се! Ама џабе ти е идењето требаше вас на побрзо да ви текни оти сега се е преполно.

Еве ги и двете апликации за учество (можете да ги најдете и на сајтот)
 

Атачменти

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
агенту бе,јас сум веке запишан,а ти бе wiz,ке идеш ли,да се сретнеме таму,да си позбориме,барем некој што го знам да иде.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
јас не сум битолчанец,од скопје,малце тешко се стигнува ама ке издржам,или можда ке му препучтам место на некој друг,ке видам.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
агенту бе,јас сум веке запишан,а ти бе wiz,ке идеш ли,да се сретнеме таму,да си позбориме,барем некој што го знам да иде.
A за која сесија? Јас од втората сум а од другата година ќе сум учител...
Кажи ако си од втората да се запознајме...
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
и јас сум од втора,ај ке се запознајме,и онака нели ке има некој час,таму за запознавање.
a што ти имаш 16 а,затоа ке си учител следната година?
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
и јас сум од втора,ај ке се запознајме,и онака нели ке има некој час,таму за запознавање.
a што ти имаш 16 а,затоа ке си учител следната година?
Другата година ќе имам 14 и бидејќи од другата година ќе има и во битолските училишта јас таму ќе бидам учител на учениците под мојата возраст.
А за запознавање јас ќе си носам знакче 007 по тоа ти ќе ме препознајш и ќе се запознаеме.
Патем колку години имаш?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #17

WhizKid

Intern
23 јуни 2008
27
0
Јас уште дента кога ја отворив темава се пријавив за 3тата сесија.
Ако може да пишете во темава како ви е кога ќе сте таму?
Не само вие од втората, туку и од првата која е во тек, ако ги има на форумов.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Јас истото го мислев ! Ама почекај ти треба да се вратат тие!
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
викаат дека е супер,на една комшивка нешто,пријателката или некоја роднина(nevermind) ги прака децата секоја година,вика супер им било на децата.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
викаат дека е супер,на една комшивка нешто,пријателката или некоја роднина(nevermind) ги прака децата секоја година,вика супер им било на децата.
Како бе секоја година??? Можи ги праќа секоја година во детското одморалиште пелистер од на училиште, ама роботека проектот е создаден ова година што значи дека порано немало
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Дел од распоредот:
22:00 Светлата се гаснат и време за спиење
Браво за ова.. :)) Му фали само "сите се вртат на десна страна, и на знак започнуваат со спиење бла бла.." :)) ц ц ц.. Абе господ да чува..

Учесниците на едукативниот летен програма ќе бидат на возраст од 10 до 16 години
Damn.. Немам среќа..А баш ме заинтересира проектов... :plachko2:
:LOL:
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Луѓе прекрасно си поминав во роботека!!! Сите што заминувате утре, не ја пропуштајте шансата!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #25

WhizKid

Intern
23 јуни 2008
27
0
Овдека е супеееееееееееер.
Штета што уште малку ќе полнам 17.
Ми се иде и догодина.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно