• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Робот-коза која се храни од несреќата на коцкарите :)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Несреќните "коцкари" кои се обложуваат на Edogawa Kyotei трките, имаат нов начин да ги смират фрустрациите откако ќе изгубат на некоја кладба.
Наместо недобитниот тикет да го фрлаат на подот (како што многумина практикувале досега) сега имаат можност да ја хранат Робот козата :)) (види слика)Edogawa Kyotei, добија помош од робокозата на крајот на минатиов месец, како резултат на напорот кој го вложуваат да се намали ѓубрето кое се собирало внатре во објектот.

1.6 метри високата (планинска-карпеста овца) која има густо бело крзно и детектор за недобитни тикети во устата, јаде по околу 500 тикети на ден. Голем дел од нив би завршиле на подот кога не би била таа :)

Чуварот на козата вели: "Ги јаде вашите фрустрации за вие да имате поголема среќа на следната трка" :)


Извор: http://www.asahi.com/life/update/1101/TKY200711010370.html
 

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Леле ова у кладилница треба да го стаат кај нас пошто има многу луѓе што губат кај нас у кладилница така да ова ке им дојде супер. хахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно