1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Rj45 pass through

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Gucci, 30 oктомври 2019.

 1. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  790
  620
  5 Јули 2011
  Дечки, вакви конектори кај нас има негде? Немам живци за обични

  Испратено од Lenovo TB-8703F преку IT.mk форум апликација
   
 2. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  781
  1,273
  12 Септември 2013
  Машко
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Овие конектори без клешта за нив (што ги крати краевите) не праат многу смисла - рачно да ги кратиш, од искуство.
   
 4. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  790
  620
  5 Јули 2011
  Се работеше за нов објект каде каблите одеа во подот, арно ама од ѕидот ги имаат оставено многу кратки и ептен кнап беа за до свич па не ми се ризикуваше со обични во случај да згрешам некое па да треба да го кратам кабелот.

  Најдов во Тринити иначе, 120 денари парче. Дечките се ептен услужливи.
   
  На borcep и bxxxn им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...