1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Riversoft - прашање

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Lazarko, 24 Февруари 2019.

1. Lazarko

Lazarko
    On your way to fame

262
    867
    28 ноември 2017
    Машко
    Другари,

Изгубив контакт со едно пријателче што работеше во Риверсофт по име Дуле. Работеше во сервисот на Риверсофт од крајот на 90тите се до 2007/8. Потоа мислам дека се отсели во Бугарија или некаде на друго место во странство.
    Доколку некој има телефон или e-mail од човеков, молам да ми го прати во приватна порака. Заедно игравме World of Warcraft Vanila, уште од 2004-та на Американските Сервери, би сакал повторно да поиграме заедно кога ќе излезе WoW „Classic".

Благодарам

п.с. Или ако е на форумов, нека се јави и тој самиот.

b.a, Lokvan и на Avid им се допаѓа ова.
  2. ARMac

ARMac
    Орган

5,869
    6,470
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Биди на линија, го знам Дуле ама стар број од него имам. Ќе му се јавам на мој другар што работеше со него. Инаку Дуле е внук на Жарко.

На Lazarko и Avid им се допаѓа ова.
  3. Avid

Avid
    Unbeatable

3,464
    5,019
    21 Јануари 2009
    Јас го барам Марко Ушлинковски од Драчево, изгубена му е трага подолго време.
    Последен пат ќе отвораше фабрика со 3Д принтери за печатење објекти од видео игри.

На mrkela2009, farkizz, TylerMkD и уште 3 други им се допаѓа ова.
  4. Lazarko

Lazarko
    On your way to fame

262
    867
    28 ноември 2017
    Машко
    И јас имам стари броеви, и скајпот стар го пуштив, ама не можам да го лоцирам.

5. ARMac

ARMac
    Орган

5,869
    6,470
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Ама па дуле се префрли на европските сервери колку што знам. Последен пат игравме Karazhan raid во ист гилд бевме. Ако си играл после тоа на америчките можда. Со сестра му заедно се обично.

6. Lazarko

Lazarko
    On your way to fame

262
    867
    28 ноември 2017
    Машко
    Другар, веројатно сте ја изиграле „Burning Crusade“ експанзијата накај 2006/2007ма. Јас ја играв „Ванилата“ далечната 2004-та ноември(сè уште немаше Европски Сервери). На Argent Dawn серверот игравме, карактерот му беше Rogue по име Milrom.

Последна промена: 24 Февруари 2019
  7. Avid

Avid
    Unbeatable

3,464
    5,019
    21 Јануари 2009
    А добро не знаев дека е натпревар кој порано се знаел со Дуле и порано играл со Дуле и најрано бил BFF со Дуле од Риверсофт.

На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lazarko

Lazarko
    On your way to fame

262
    867
    28 ноември 2017
    Машко
    Не, не ми беше тоа целта да звучи така. Само ги подредив хронолошки работите. Не дека некој е битен или побитен, или повеќе другар. Само сакам да обновам контакт со човекот, ништо повеќе.

На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ARMac

ARMac
    Орган

5,869
    6,470
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Е да де тоа ти викам играше ванила на УС после дојде на ЕУ ТБЦ кога искочи. Чекам да видам емајл дали ќе најдам.

На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lazarko

Lazarko
    On your way to fame

262
    867
    28 ноември 2017
    Машко
    Благодарам друже!

11. ARMac

ARMac
    Орган

5,869
    6,470
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Ништо и другаров нема контакт. Он вика во Романија се преселил.

12. Lokvan

Lokvan
    Unstoppable

2,366
    3,240
    12 Јануари 2016
    Машко
    Oва е интересно, баш од Романија беше најдобриот поп (попадика) со кој(а) било кога сум играл PVP. Tипката се викаше Путанела, и дешавкава се дешава во ванила вов, блиску до алајанс нодот кај Чилвинд камп (вестерн плагуеландс). Правевме некој квест блиску до алајанс кампот и ни се појавија некоја мала група пе*ери ганкери од алијанса, пробаа да ганкаат ама попија ќутек а веднаш потоа и уште еднаш. Тогаш викнаа помош и стана смешно, пошто беа скоро 10-тина луѓе (иако неколкумина не беа макс лвл, некои нубови кои квестале во околина). Следеа пар саати тепање, афликшн ворлок со плави ајтеми и понекој епик од Молтен Кор, а типкава со мене беше прист шознам кој билд беше тогаш ин за рејдање. Феар немаше диминишинг ретурнс, а меѓу нив немаше ниеден рог. Ги мелевме, лепење дотови и чејн феар. Најзабавен фајт во цела моја кариера на играње, и не само вов. Ова беше на Скалкрашер ЕУ сервер ванила вов во времето кога немаше батлграундс, и еден куп луѓе беа 100% нубови за пвп. Ех спомени, како вчера да беше се сеќавам... :carefree:

Така да ако го најдете Дуле и ако игра ванила вов, прашајте го да не ја знае Путанела од Романија. Ќе активирам акаунт обавезно да направиме некој гилд. Хорда, се разбира. :)

b.a, ARMac, Lazarko и на уште 1 им се допаѓа ова.
  13. Psycore

Psycore
    Gaining Experience

478
    408
    12 ноември 2013
    @all

На b.a, Synchrony, HocusPocus и уште 8 други им се допаѓа ова.
Слични теми
  1. sini6a
    Одговори:
    1
    Прегледи:
    1,259
  2. sini6a
    Одговори:
    5
    Прегледи:
    745
  3. Phenomen