1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Riversoft - прашање

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Lazarko, 24 Февруари 2019.

 1. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  867
  28 ноември 2017
  Машко
  Другари,

  Изгубив контакт со едно пријателче што работеше во Риверсофт по име Дуле. Работеше во сервисот на Риверсофт од крајот на 90тите се до 2007/8. Потоа мислам дека се отсели во Бугарија или некаде на друго место во странство.
  Доколку некој има телефон или e-mail од човеков, молам да ми го прати во приватна порака. Заедно игравме World of Warcraft Vanila, уште од 2004-та на Американските Сервери, би сакал повторно да поиграме заедно кога ќе излезе WoW „Classic".

  Благодарам

  п.с. Или ако е на форумов, нека се јави и тој самиот.
   
  b.a, Lokvan и на Avid им се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,869
  6,470
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Биди на линија, го знам Дуле ама стар број од него имам. Ќе му се јавам на мој другар што работеше со него. Инаку Дуле е внук на Жарко.
   
  На Lazarko и Avid им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,464
  5,019
  21 Јануари 2009
  Јас го барам Марко Ушлинковски од Драчево, изгубена му е трага подолго време.
  Последен пат ќе отвораше фабрика со 3Д принтери за печатење објекти од видео игри.
   
  На mrkela2009, farkizz, TylerMkD и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  867
  28 ноември 2017
  Машко
  И јас имам стари броеви, и скајпот стар го пуштив, ама не можам да го лоцирам.
   
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,869
  6,470
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ама па дуле се префрли на европските сервери колку што знам. Последен пат игравме Karazhan raid во ист гилд бевме. Ако си играл после тоа на америчките можда. Со сестра му заедно се обично.
   
 6. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  867
  28 ноември 2017
  Машко
  Другар, веројатно сте ја изиграле „Burning Crusade“ експанзијата накај 2006/2007ма. Јас ја играв „Ванилата“ далечната 2004-та ноември(сè уште немаше Европски Сервери). На Argent Dawn серверот игравме, карактерот му беше Rogue по име Milrom.
   
  Последна промена: 24 Февруари 2019
 7. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,464
  5,019
  21 Јануари 2009
  А добро не знаев дека е натпревар кој порано се знаел со Дуле и порано играл со Дуле и најрано бил BFF со Дуле од Риверсофт.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  867
  28 ноември 2017
  Машко
  Не, не ми беше тоа целта да звучи така. Само ги подредив хронолошки работите. Не дека некој е битен или побитен, или повеќе другар. Само сакам да обновам контакт со човекот, ништо повеќе.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,869
  6,470
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Е да де тоа ти викам играше ванила на УС после дојде на ЕУ ТБЦ кога искочи. Чекам да видам емајл дали ќе најдам.
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  867
  28 ноември 2017
  Машко
  Благодарам друже!
   
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,869
  6,470
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ништо и другаров нема контакт. Он вика во Романија се преселил.
   
 12. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,366
  3,240
  12 Јануари 2016
  Машко
  Oва е интересно, баш од Романија беше најдобриот поп (попадика) со кој(а) било кога сум играл PVP. Tипката се викаше Путанела, и дешавкава се дешава во ванила вов, блиску до алајанс нодот кај Чилвинд камп (вестерн плагуеландс). Правевме некој квест блиску до алајанс кампот и ни се појавија некоја мала група пе*ери ганкери од алијанса, пробаа да ганкаат ама попија ќутек а веднаш потоа и уште еднаш. Тогаш викнаа помош и стана смешно, пошто беа скоро 10-тина луѓе (иако неколкумина не беа макс лвл, некои нубови кои квестале во околина). Следеа пар саати тепање, афликшн ворлок со плави ајтеми и понекој епик од Молтен Кор, а типкава со мене беше прист шознам кој билд беше тогаш ин за рејдање. Феар немаше диминишинг ретурнс, а меѓу нив немаше ниеден рог. Ги мелевме, лепење дотови и чејн феар. Најзабавен фајт во цела моја кариера на играње, и не само вов. Ова беше на Скалкрашер ЕУ сервер ванила вов во времето кога немаше батлграундс, и еден куп луѓе беа 100% нубови за пвп. Ех спомени, како вчера да беше се сеќавам... :carefree:

  Така да ако го најдете Дуле и ако игра ванила вов, прашајте го да не ја знае Путанела од Романија. Ќе активирам акаунт обавезно да направиме некој гилд. Хорда, се разбира. :)
   
  b.a, ARMac, Lazarko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  478
  408
  12 ноември 2013
  @all
  [​IMG]
   
  На b.a, Synchrony, HocusPocus и уште 8 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sini6a
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,259
 2. sini6a
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  745
 3. Phenomen
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  764
 4. vojo
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,500
 5. DaVoRkNe
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  499
Вчитување...

Сподели

Вчитување...